تحلیل و معرفی سریال و فیلم‌های‌ مطرح جهان

  • ژانر:درام, تریلر
  • کارگردان:Susanne Bier
  • نویسنده:David E. Kelley
  • زبان:English
  • ستارگان:Nicole Kidman, Hugh Grant, Noah Jupe, Donald Sutherland
  • مدت زمان:50 min
  • امتیاز:8.1 از 6,310 رای
  • محصول کشور:USA
  • تاریخ انتشار:25th October 2020
undoing-nicolekidman-hughgrant

خلاصه داستان:

فینال سریال The Undoing با سورپرایز نیکول کیدمن(حاوی اسپویل)

به طور متوسط هر قسمت از سریال the undoing پنجاه دقیقه است. می‌توان این سریال را تماشا کرد زیرا از یک بازیگر فوق العاده استفاده می‌کند و طرح سریال جالب است. در سال‌های اخیر، دیوید کلی نویسنده و تهیه کننده توانا با موفقیت، آقای مرسدس استیون کینگ و دروغ‌های کوچک بزرگ لیانا موریارتی را به تلویزیون آورد. او آنچه را که شبیه کلاسیک‌ترین اپیزود طولانی مدتِ نظم و قانون است را تحویل بیننده می‌دهد: The Undoing، اقتباسی از رمان ژان هانف کورلیتز به کارگردانی سوزان بیر یک تریلر پر رمز و راز شیک با یک نیکول کیدمن درخشان (که مدل موی او به تنهایی سه امتیاز کسب می‌کند) است که با هیو گرنت در نقش گریس و جاناتان فریزر، یک زوج پولدار نیویورکی به ظاهر شاد ظاهر می‌شوند. بعد از نشان دادن زرق و برق اولیه، تم اصلی داستان با خنثی کردن زندگی راحت گریس و ازدواج به ظاهر موفق او در میان گره‌گشایی از توهماتش درباره جاناتان، که خیلی زود مظنون اصلی یک قتل وحشیانه است، شروع می‌شود.

نیکول کیدمن با مادران دیگر در کمیته‌ی مدرسه پسرش است که الینا آلوس (ماتیلدا دی آنجلیس)، مادر جذاب و متفاوت یک دانشجوی بورسیه از هارلم را معرفی می‌کنند .الینای گستاخ از طرف دیگران رغبتی برای معاشرت با خود نمی‌بیند اما گریس به دلیل همدلی ذاتی‌اش به او توجه و علاقه نشان می‌دهد، الینا به احساس ناامنی خود اعتراف و با او مانند یک دوست رفتار می‌کند. اما چیزهای فراتر از این وجود دارد. سریال به سرعت به سمت قتل، رسوایی و فاش شدن اسرار تاریک می‌رود و باعث می‌شود گریس ازدواج جذاب خود با جاناتان، یک متخصص انکولوژیک کودکان با عقده خود خداپنداری را زیر سوال ببرد.

طی پنج هفته گذشته، این سریال با جذابیت و اجرای خوب بازیگران، سردرگم کردن بیننده برای پیدا کردن قاتل و کارگردانی حساب شده نمایش را به خوبی پیش برده بود. اما Undoing به سادگی مخاطبان خود را دست کم گرفت. در نهایت، ما به اندازه کافی حرفه‌ای هستیم تا بتوانیم علاقه خود را نسبت به برخی از بازیگران مشهور از تفسیر شخصیت‌هایی که آنها به تصویر می‌کشند، گره نزنیم – به خصوص وقتی که، علیرغم بازی‌های قدرتمندانه کیدمن و گرنت، این نقش‌ها بسیار ناپایدار و بدون شخصیت‌پردازی کافی نوشته می‌شوند.

وقتی در پایان، معلوم شد که قاتل، مظنون اولیه و هر چیز دیگری صرفاً حواس‌پرتی بوده، سخت است که جلوی احساس ناامیدی خود را بگیریم. اگر راز و رمز و پیچ و تابی وجود داشته باشد، در ارتباط با هویت قاتل نیست بلکه گریس است. گریس کسی است که جاناتان را سرنگون می‌کند.

قسمت عمده فینال در دادگاه سپری می‌شود، جایی که هیو گرنت در دفاع از خود به عنوان شاهد به زیبایی عمل می‌کند. وکیل وی (نوما دوموزوینی) که از برائت وی تقریبا مطمئن است، وقتی گریس اصرار به شهادت می‌کند، قبول می‌کند. چه کسی بهتر از همسر روانشناس بالینی متهم، با دکترای خود از “دانشگاه هاروارد” و 17 سال شناخت، برای تأیید خوب بودن او بود؟ اما، در آخرین چرخش نه چندان تعجب آور نمایش، معلوم شد دفاع گریس از شوهرش یک گنجینه است که امکان بازجویی وی را فراهم می‌کند. در مورد گپ اخیرش با مادر غریبه جاناتان – گفتگویی که دادستان بدون منبع داخلی نمی‌توانست از آن مطلع شود – از وی سوال می‌شود و او “مجبور” است شهادت خود را با افشای آنچه درمورد گذشته خودشیفته‌وار و احتمالاً جامعه‌ستیز وی فهمیده، بی‌اعتبار کند.

با آشکار شدن خیانت گریس و محکومیت قریب الوقوع، جاناتان با پسرشان هنری فرار می‌کند. اینجا قرار است اوج احساسی نمایش باشد – لحظه‌ای که بینندگان باید سرانجام تعصب طرفدار گرنت بودن را کنار بگذارند و گناه شخصیت او را بپذیرند. همانطور که صحنه تعقیب و گریز بیشتر می‌شود، باید قتل الینا را در یک سری از فلاش‌بک‌های نامطبوع دوباره ببینیم که به نظر می‌رسید برای ویران کردن ما طراحی شده است و در یک نمای کاملاً ناهماهنگ با ژانر سریال، صدای ترک خوردن استخوان‌های جمجمه الینا به طرز بیمارگونه‌ای زیاد بود.

Undoing با ایده‌هایی درباره شناختن فرد دیگر یا توهم آن بازی می‌کند. گریس روانشناس است و بنابراین از نظر تئوری باید قضاوت درستی از شخصیت نسبت به اکثر افراد داشته باشد. او همچنین همسری مظلوم است که حتی پس از فاش شدن خیانت جاناتان با الینا در کنار شوهر متقلب خود ایستاده است. نیکول کیدمن همان تصویر زیبایی، وقار و همدردی است. سریال روند مناسبی دارد و از بازی‌های فوق العاده همه بازیگران اصلی، به ویژه کیدمن و گرنت سود می‌برد. هیو گرنت جذاب و بامزه است اما یک بی عاطفگی، یک سایکوپتی در روح وی وجود دارد که گریس سرانجام می‌تواند آن را ببیند.

جاناتان یک هیولا است، که وقتی الینا خیلی به خانواده‌اش نزدیک می‌شود، او را می‌کشد- یک روانی بی رحم که جمجمه عاشق جوان خود را به شدت خورد می‌کند. اما پایان کار Undoing به معنای اجرای عدالت برای الینا نیست، این سریال نه با حکم هیئت منصفه بلکه با اجرای آخرین بازی جاناتان برای قدرت به پایان می‌رسد. جاناتان به زندان می‌رود، گریس پسرش را دارد، اما الینای آسیب پذیر، با اعتماد به جانان هنوز مرده است، پسرش میگل مجبور شده جسد او را پیدا کند و شوهرش فرناندو که مظنون به قتل همسرش بود باید با خیانت زنش و فرزندش از جاناتان زندگی کند.

لینک های دانلود

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران