تحلیل و معرفی سریال و فیلم‌های‌ مطرح جهان

  • ژانر:درام
  • کارگردان:N/A
  • نویسنده:Jay Carson, Kerry Ehrin
  • زبان:English
  • ستارگان:Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Billy Crudup
  • مدت زمان:60 دقیقه
  • امتیاز:8.3 از 88,263 رای
  • تاریخ انتشار:1st November 2019
JenniferAnisto-ReeseWitherspoon-stevecarell

خلاصه داستان:

The Morning Show، پشت پرده رسانه‌های تصویری

 

سریال The Morning Show در مورد یک برنامه صبحگاهی در نیویورک است که اخبار روز را به طور زنده نمایش می‌دهد. سریال برنامه صبحگاهی با منفجر شدن موبایل‌ها از خیر سواستفاده جنسی یکی از دو مجری اصلی برنامه، میچ کسلر با بازی استیو کارل(بازیگر سریال آفیس) شروع می‌شود.

بعد از رسوایی‌های اخیر هالیوود، مطرح کردن این موضوع به موقع بود، که متأسفانه زمان به موقع بودن آن بی‌پایان است. الکس لوی (جنیفر آنیستون) در تاریکی صبح زود به استودیوی شبکه خود می‌رسد تا مطلع شود که میچ کسلر، همکار 15 ساله وی در برنامه، به دلیل سو رفتار جنسی اخراج شده است و بلافاصه کوری الیسون Billy Crudup – برای اداره بخش اخبار آورده شده است.

در همین حال بردلی جکسون با بازی ریس ویترسپون، – گزارشگر اخبار ویرجینیای غربی که پر جنب و جوش و سرکش است با فیلمی وایرال شده که توسط یک غریبه از اعتراضات او گرفته شده بود به سرعت معروف شده و با بی میلی گرفتار بازی قدرت در برنامه morning show می‌شود و در نهایت به یک مشارکت محتاطانه با الکس می‌رسد.

بیشتر تمرکز the morning show بر روی سیاست‌های شبکه است و می‌خواهد پشت پرده بسیاری از حواشی‌های یک رسانه تلویزیونی را مطرح کند.

مسئله جایگزینی میچ موقعیت الکس را تهدید می‌کند و حضور بردلی جکسون تبدیل به خطری برای موقعیت و جایگاهش می‌شود. بردلی عقیده دارد رسالت یک خبرنگار بیان همه واقعیت‌هاست و سیاست‌های مصلحت‌اندیشی و ملاحظه‌کاری شبکه نه تنها برایش بی‌ارزش بلکه نشانه تزویر و دورویی است و در مقابل الکس با محبوبیتی بسیار زیاد در بین بیننده‌ها، محتاط، کله‌شق و جاه‌طلب است و تقابل این دو لحظات جالب و پر تنشی را رقم می‌زند.

استیو کارل از آفیس تا شوی صبحگاهی

در سمت خاکستری قضیه میچ کسلر با بازی عالی استیو کارل را داریم که نقشی فرعی ولی تاثیرگذار ایفا می‌کند. میچ قسمت‌های اول را بیشتر در خانه بزرگ خود می‌گذراند، در حالی که سعی می‌کند منطقی و بیگناه به نظر برسد مشغول دلسوزی برای خود و پر از خشم است. تمام توضیحات و توجیهات میچ بر این اساس است که “من کسی را به زور وادار به کاری نکردم” و قصه قربانیان سو رفتارهای جنسی آغاز می‌شود.

توجه داشته باشید، استیو کارل در نقش خود خیلی خوب است، همانطور که همبازیانش نیز هستند. اما آنها در موقعیت‌های مختلفی ظاهر می‌شوند و احساسات متفاوتی را به نمایش ‌می‌گذارند. جنیفر آنیستون نقش اصلی را با فراز و فرودهای زندگی شخصی و کاری بازی می‌کند، ویترسپون در یک داستان زیربنایی الهام بخش است. بیلی كراوداپ به عنوان یک مدیر جانشین با سیاست‌های متفاوت جای مانور زیادی دارد ولی او در یک درام جنسی-مردانه تلخ گرفتار است. نقشی منفور که در طی سریال کارل بر روی انسان نشان دادن میچ کار می‌کند.

درخشش جنیفر انیستون در برنامه صبحگاهی

از طرف دیگر، الکس این مزیت را دارد که توسط جنیفر آنیستون، محبوب قلب میلیون‌ها آمریکایی بازی شود، بنابراین وقتی همسرش (جک داونپورت) او را  “خودشیفته جذاب” خطاب می‌کند، تمام آنچه که ما می‌شنویم “جذاب” است. ما به طور طبیعی طرف او هستیم، در برابر شبکه، در برابر تهیه کننده باوفا و دوست خوب او (مارک دوپلاس)، در برابر بردلی، در برابر میچ، حتی اگر او آرمان‌گرای بی‌عمل یا دارای عقاید احمقانه یا بی‌انصاف باشد.

جذابیت آنیستون می‌تواند مانع از این شود که بفهمیم واقعاً چقدر بازیگر خوبی است.

او انواع و اقسام احساسات را در برنامه صبحگاهی به نمایش می‌گذارد، ضعیف و شدید، گرم و سرد. او یک دایره المعارف از حالات و احساسات است.

ما می‌دانیم که ریس ویترسپون یک بازیگر فوق العاده است، اما جنیفر آنیستون در این سریال یک مکاشفه است. زندگی حرفه‌ای او در معرض خطر یکنواختی و انتخاب نقش‌های تکراری بود، زیرا کارنامه کاری‌اش از مجموعه‌ای از کمدی رمانتیک‌های مختلف پر شده‌بود. اما در برنامه صبحگاهی او به یک نیروگاه احساسی بزرگ تبدیل می‌شود. جنیفر آنیستون بعنوان کسی که ممکن است در رسوایی به وجود آمده در برنامه شریک جرم باشد یا نباشد، وظایف زیادی بر عهده دارد. او باید صادق و غیرصمیمی، خشمگین و متزلزل، دست نیافتنی و محتاج باشد – و همه را به خوبی انجام می‌دهد. تماشای آنیستون در The Morning Show دلخوری نسبت به سریال فرندز را ایجاد می‌کند که یک بازیگر دراماتیک باورنکردنی را از ما دزدیدند. (این جمله در مدح جنیفر نوشته شده وگرنه جایکاه فرندز در قلب همه محفوظ و دست‌نیافتنی است)

سریال The Morning Show و پایان فصلی رضایت‌بخش

یکی از جنبه های عجیب نمایش حضور بازیگران ماهر کمدی و نه فقط در نقش‌های اصل، بلکه در نقش‌های مکمل مثل Duplass ،Ian Gomez ، Nestor Carbonell و Fred Melamed و حضور چشمگیر مارتین شورت، مندی کالینگ و برت باتلر است که هیچ کمدی برای بازی در اختیار آنها قرار ندادند. در بعضی مواقع ممکن بود کمترین تغییر در لحن باعث خنده و یک صحنه طنز شود، اما به نظر می‌رسد از این امر عمداً جلوگیری شده است.

سریال “The Morning Show” به عنوان ترکیبی از ملودرام و تعاملات انسانی، بسیار جذاب است. شخصیت‌های آن، هر چقدر معروف و قدرتمند دارای نقص هستند – کسی در سریال به درستی می‌گوید: “انگیزه‌های هیچ کس 100٪ خالص نیست”.

تبه‌کاران بیشتر شبیه قهرمانان هستند، و آنچه که به نظر می رسد انتخاب‌های اخلاقی است، حتی برای انتخاب کننده، یک بازی قدرت است. تصمیماتی وجود دارد که شبیه تصادف است و تصادفاتی مانند تصمیم. مطمئناً همه آنها توسط نویسندگان تنظیم شده‌اند. پایان تقریباً اغراق آمیز است و کاملاً قابل باور نیست اما از نظر عاطفی رضایت بخش است.
فصل دوم برنامه صبحگاهی و حضور بازیگران جدید
فقط یک هفته پس از اولین پخش، اپل تأیید کرد که سریال The Morning Show برای یک فصل دیگر بر می‌گردد و ده قسمت دیگر آن اجرا می‌شود. با توجه به اخبار، در اینجا همه چیزهایی که درباره فصل دوم The Morning Show می‌دانیم با شما در میان می‌گذاریم. کری ارین، مجری برنامه به ورایتی گفته بود: “ما اکنون در حال نوشتن نمایش هستیم؛ این تابستان آن را فیلمبرداری خواهیم کرد و ماه نوامبر آینده در جدول پخش خواهیم بود.” اما هیچ تاریخ دقیق پخش عمومی اعلام نشد.
Deadlin گزارش داد، به خاطر شیوع گسترده ویروس کرونا، تولید فصل 2 در 12 مارس موقتاً متوقف شد، اما از 19 اکتبر ادامه خواهد یافت. ریس ویترسپون با انتشار توییتی خبر را تأیید کرد و گفت: “ما بررررررگشتیم”. اما بسته به دستورالعمل‌های بهداشتی، تاریخ انتشار ممکن است تغییر کند.
این فصل شخصیت های جدیدی را معرفی می‌کند و بنابراین بازیگران جدیدی به جمع بازیگران نمایش می ‌یوندند. طبق گفته‌های ورایتی، جولیانا مارگولیس برنده سه امی یکی از این موارد اضافه شده است. این بازیگر زن که بیشتر به خاطر کار در ER و همسر خوب شناخته می‌شود، در نقش Laura Peterson مجری UBA News بازی خواهد کرد. حسن منهاج، از نمایش Patriot Act نیز مورد استفاده قرار گرفته است. این نویسنده-کمدین، که همچنین به خاطر استندآپش مشهور است اریک، یک ستاره جذاب و در حال ظهور در صنعت اخبار را به تصویر می‌کشد که به تیم The Morning Show می‌پیوندد. اعضای جدید بازیگران در اینجا تمامنمی‌شوند. Greta Lee (عروسک روسی، نگهداری زیاد) و Ruairi O’Connor (شاهزاده خانم اسپانیایی، The Conjuring: The Devil Made Me Do It) نیز در این مجموعه به ایفای نقش می‌پردازند.
طبق گفته Deadline، لی قرار است نقش استلا باک را بازی‌کند ، “یک رهبر بلند پرواز یک شرکت رسانه‌ای آنلاین که مخاطبان جوان و نسل اینترنت را پوشش می‌دهد.”
در حالی که هنوز تاریخ اكران جدید اعلام نشده است، ویترسپون برای بازگشت به ست فیلمبرداری بی‌قرار است. این بازیگر عاشق همکاری با دیگر زنان قدرتمند است، مانند سریال “دروغ‌های بزرگ کوچک” با نیکول کیدمن وجنیفر آنیستون در نمایش صبحگاهی.
ویترسپون به کینگ گفت: “من هر روز از رفتن به محل کار خود هیجان زده می‌شوم.” نیکول [کیدمن] فقط یک پارتنر نیست بازی مقابل او مانند شرکت در کلاسی عملی است و این کار تولید حرفه‌ای پخش تلویزیونی من را آغاز کرد، این همکاری‌ها با زنان باور نکردنی مانند نیکول و جنیفر آنیستون در برنامه صبحگاهی و دروغ‌های بزرگ کوچک انجام شد. ”
با توجه به تغییرات عمده‌ای که در دنیای امروز اتفاق افتاده، نمایش مجدداً بازنویسی می‌شود تا وقایع کنونی را منعکس کند. بازنویسی‌ها برای تیم The Morning Show چیز جدیدی نیستند، زیرا اولین فصل نمایش برای به تصویر کشیدن جنبش MeToo بازسازی شد. جنیفر انیستون گفته واقعاً جالب است که این همه‌گیری باعث شده کری ارین خالق و نویسنده سریال آن را در فصل دو لحاظ کند، زیرا من معتقدم آنچه را که همه ما در قرنطینه از این ماه‌ها گذرانده‌ایم و وضعیت جهان به همان شکلی که اکنون وجود دارد باعث ایجاد بسیاری از تأملات، بسیاری از خودباوری‌ها، و بسیاری از مکاشفات درونی است.

لینک های دانلود

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران