تحلیل و معرفی سریال و فیلم‌های‌ مطرح جهان

  • ژانر:درام
  • کارگردان:N/A
  • نویسنده:Byron Balasco
  • زبان:English
  • ستارگان:Nick Jonas,Frank Grillo, Kiele Sanchez, Matt Lauria, Jonathan Tucker
  • مدت زمان:43 دقیقه
  • امتیاز:8.5 از 13,250 رای
  • محصول کشور:USA
  • تاریخ انتشار:1st January 1970
FrankGrillo-JonathanTucker-kingdom-tvseries

خلاصه داستان:

Kingdom سریالی در ژانر درام-ورزشی با فضایی تاریک و دراماتیک

در سریال kingdom آلوی”کینگ” کولینا با بازی فرانک گریلو در حالی که یک ورزشگاه رزمی را در کالیفرنیا اداره می‌کند پسرانش جی (جاناتان تاکر) و نیت (نیک جوناس) را هم آموزش می‌دهد. سریال kingdom (امپراطوری) با یک عنوان افتضاح برای یک سریال درام، به سرعت خود را به عنوان یک مجموعه جذاب تثبیت می‌کند، در حالی که اتفاقات محله ونیز لس آنجلس و آدم‌ها و روابط عجیب و غریب و مختلف آن را در بافت نمایش به خورد بیننده می‌دهد.

بازی فرانک گریلو در نقش آلوی کولینا، مبارز افسانه‌ای که ریاست یک سالن ورزشی محلی را بر عهده دارد و پسر کوچک او، که توسط نیک جوناس، به تصویر کشیده شده، یکی از درخشان‌ترین اتفاقات سریال است.

لوکیشن اصلی سریال در سالن ورزشی MMA مستقر در لس آنجلس است که توسط آلوی کولینا و دوست دخترش لیزا پرنس (کیله سانچز) اداره می‌شود و هر دو برای زنده ماندن سالن ورزشی تلاش زیادی می‌کنند.

مثل همه درام‌های خوب، در سریال امپراطوری تجارت و خانواده با هم مخلوط می‌شوند، زیرا سه مبارز او پسرانش جی (جاناتان تاکر) و نیت (نیک جوناس) و دوست پسر سابق لیزا، قهرمان سابق MMA، رایان ویلر (مت لوریا) هستند. آنچه می‌بینیم جهانی آشفته است که به بهترین روش، دیوانه‌وار و فاجعه بار به نمایش در می‌آید.

این سریال سریع، احساسی و ضمن خشونت لطیف است – هر شخصیتی صدمه می‌زند، هر رابطه‌ای رنج آور و دردناک است و همه کبود، زخمی و جنگنده‌اند.

Kingdom با بازنمایی خود از ورزش و هویت، مرزهای رایج مجموعه‌های تلویزیونی را شکسته است – چیزی که به ندرت در ژانر درام-ورزشی دیده بودیم.

ما خیلی عادت کرده‌ایم که در ژانر ورزشی صعود و سقوط یک ورزشکار را ببینیم، که قصد دارد حریف خود را شکست دهد، یک جام را به دست آورد یا رکوردهای شخصی‌اش را بهبود بخشد. دامنه kingdom ولی، وسعت بیشتری دارد این نمایش سوالات بزرگتری را درمورد اینکه معنای واقعی تعلق داشتن چیست، خانواده چیست و برای محافظت از کسانی که دوستشان دارید چقدر پیش خواهید رفت را مطرح می‌کند.

 

نیک جوناس غافلگیرکننده و شگفت‌انگیز

شاید بهترین اثبات چگونگی تفاوت سریال Kingdom با سایر نمایش‌های ورزشی، عملکرد نیک جوناس در نقش Nate باشد. او یک مبارز تیپیکال است: قوی، ساکت و در حال مبازره با گرایش جنسی خود.

این سریال باعث می‌شود که مبارزان همجنسگرا از ابراز گرایشات جنسی خود نترسند و در هاله‌ای از دروغ زندگی نکنند. البته این کار بسیار دشوار و نادر است چرا که از دست دادن طرفداران به معنای از دست دادن درآمد، فرصت و حمایت مالی است. شخصیت نیک جوناس نوع دیگری از چالش‌ها را تجربه می‌کند – تصمیم برای افشای گرایش جنسی و از دست دادن بالقوه همه چیزهایی که برایش زحمت بسیار زیادی کشیده است یا پنهان و درمانده ماندن تا آخر عمر حرفه‌ای خود.

این مجموعه‌ای درباره خانواده است و تعداد کمی از خانواده‌ها به اندازه کولیناها و نیت، واقعیت گرایش خود را از کسی پنهان می‌کنند، زیرا اگر طرفداران MMA متوجه شوند کار وی به عنوان یک مبارز اساساً به پایان رسیده است. نیت چیز زیادی نمی‌گوید اما نیک جوناس او را با مهارت فراوان فردی غمگین و شدیدا تحت فشار به تصویر می‌کشد و حس دلجویی را در شما بیدار می‌کند طوری که فقط می‌خواهید به او دلداری داده و بگویید همه چیز خوب خواهد شد…

 

درامی جذاب در مورد خود‌ویرانگرهای دوست‌داشتنی

قبوض و صورت حساب‌ها در حال افزایش است و تلاش‌های آلوی برای ساخت یک تیم موفق از مبارزان به سختی پیش می‌رود، اما این حداقل نگرانی او است، مشکلات نیت و جی و اگر این‌ها کافی نیست، کریستینا با بازی فوق العاده Joanna Going که همسر سابق آلوئی و مادر پسرانش، که یک معتاد و فاحشه است هم حضورش را تحمیل می‌کند.

سپس رایان را داریم، یک مبارز و قهرمان سابق که به جرم کتک زدن پدرش و فلج کردن وی در زندان بوده و آلوی می‌خواهد که او برگردد و با او آموزش ببیند. رایان یک شخصیت پیچیده است و لزوماً دوست داشتنی نیست اما مت لوریا فوق العاده است. رایان مشکل کنترل عصبانیت دارد و به دلیل اینکه پدرش را در حد فلج شدن کتک زده بود با عذاب وجدان شدیدی دست به گریبان است.

هر شخصیتی ذاتاً خود ویرانگر است و آلوی به لطف لیزا به سختی زندگی مشترک خود را برگزار می‌کند. او هنوز بیش از حد می نوشد و پر از انزجار از خود است که آن را به بچه‌هایش هم منتقل کرده است.  لیزا یک زن قوی است. او با سرمایه‌گذاران معامله می‌کند، به کارمندان مشاوره می‌دهد و اطمینان حاصل می‌کند که تجارتشان بدون دردسر پیش می رود. اما با بازگشت رایان کسی نمی‌داند مسایل بین آن دو چگونه پیش خواهد رفت.

 

جاناتان تاکر و نمایش روح سرکش جی کولینا

سریال امپراطوری علاوه بر گرایش نیت، روی مسائلی تمرکز کرد که شخصیت‌های گریلو و تاکر با آن روبرو بودند. هر دو با مسائل سومصرف مواد دست و پنجه نرم می‌کردند. در حالی که شخصیت تاکر از مواد مخدر استفاده می‌کرد، هر دو به شدت هم می‌نوشیدند.

جاناتان تاکر را باید برای پرداختن به چندین موضوع سنگین در طول سه فصل ستایش کرد. او در این سریال عالی کار  می‌کند. جی ممکن است کمی غیرقانونی باشد اما مسلما حساس‌ترین عضو خانواده کولینا است. او برای آنها هر کاری انجام می‌دهد و تمام آنچه که واقعاً می‌خواهد این است که همه با هم باشند، اما موضوعات و نارضایتی‌های اساسی بسیاری وجود دارد که این اتفاق هرگز نمی‌تواند روی دهد. جی، دیوانه‌ای با روحیه‌ای آزاد، قلبی حساس و در قفس مبارزه، جنگجوی سرسختی است.

در کنار جنسیت، سریال همچنین به موضوعات اعتیاد به مواد مخدر، خانواده، سقط جنین و مذهب می‌پردازد، بسیاری از صحنه‌های مبارزاتی که می‌بینید واقعی هستند، بازیگران برای آماده سازی در سالن ورزشی جو، یک مبارز واقعی که در این نمایش هم بازی می‌کند، سخت تمرین کرده‌اند. جاناتان تاکر، بازیگر نقش جی كولینا، حتی همان روشی که در سریال می‌بینیم را برای “كاهش وزن” دنبال كرد.

علاوه بر سنگینی درامای موجود در سریال، Kingdom درگیر اقدامات و برداشت صادقانه از چگونگی ورزش‌های تمرینی خسته کننده و پر هزینه است – به علاوه دقت و تعهد بازیگران آن بی نظیر است.

این سریال یکی از بهترین مجموعه‌های تلویزیونی چند وقت اخیر با بازی‌های باورنکردنی و درام واقعی است، تجربه تماشای یک درام-ورزشی ناب را از دست ندهید.

لینک های دانلود

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران