تحلیل و معرفی سریال و فیلم‌های‌ مطرح جهان

  • ژانر:درام, رازآلود, علمی تخیلی
  • کارگردان:N/A
  • نویسنده:Sigurjón Kjartansson, Baltasar Kormákur
  • زبان:Icelandic, Swedish, English
  • ستارگان:Guðrún Ýr Eyfjörð, Íris Tanja Flygenring, Ingvar Sigurdsson
  • مدت زمان:N/A
  • امتیاز:7.0 از 10,865 رای
  • تاریخ انتشار:17th June 2021
مینی-سریال-کاتلا

خلاصه داستان:

رازهایی از یک شهر آتشفشانی

معمولا مینی سریال‌ها در بین مخاطبین بیشتر محبوبیت دارند، مخصوصا زمانی که از یک داستان تازه با روایتی جذاب از یک دنیای پر رمز و رازی پرده بر دارند، که بیننده امروزی به اینگونه سریال‌ها بیش از گذشته احتیاج دارد؛ چرا که مخاظب امروزی گرفتار در دام تکنولوژی است و از همه مهمتر به دلیل محکومیت فعلی‌اش به خانه نشینی به واسطه کرونا بیشتر دوست دارد، از یک شهر شگفت انگیز با آدم‌های ناشناخته مرموز همذات پنداری کند تا شاید ساعتی از برنامه روزانه‌اش را از استرس و دغدغه‌های فکری به دور باشد.

با ما همراه باشید.

مینی سریال کاتلا هم جز همان سریال‌هایی است که از یک شهر کوچک در کنار یک آتشفشان سرکش پرده بر می‌دارد که در ابتدا همه چیز خوب و آرام است اما این شرایط تنها آرامش قبل از طوفان است و کسی خبر ندارد در آینده نزدیک چه اتفاقی قرار است بر اهالی این شهر فرود بیاید.

سریال Servant ساخته شیامالان 

داستان در قلب  ایسلند در یک شهر کوچک به نام وکی می‌گذرد که آتشفشان کوه کاتلا یک سال است در نزدیکی آن فعال شده است و به نظر نمی‌رسد به این زودی‌ها تمام شود. یخچال‌ها در حال ذوب شدن هستند که اتفاق دیگری در راه است و آن هم ظاهر شدن زنی مات و مبهوت پوشیده از خاکستر است که به سمت شهر وکی می‌رود. این زن کیست؟ چرا آنجاست و چه ارتباطی با این شهر دارد؟

در این بین با زنی به نام گریما آشنا می‌شویم که خواهرش را در روز اول فوران آتشفشان گم کرده و هنوز در پی او می‌گردد و متوجه تغییرات میکروسکوپی ذرات آتشفشانی می‌شود.

جالب است بدانید این مینی سریال بر خلاف سایر سریال‌ها که همیشه از ستارگان خود برای معرفی و جذب بیننده استفاده می‌کنند، همه از بازیگرهای ناآشنا هستند اما با بازی‌های قوی که همراه با سطح فیلم نامه و کارگردانی می‌توان گفت این مینی سریال 8 قسمتی را به یکی از آثار قوی و بالقوه تبدیل کرده‌اند.

سریال کاتلا با فضا سازی و صدا گذاری بسیار قوی و تا حدودی پیچیده شروع می‌شود اما این پیچیدگی در میانه سریال پاسخ‌های روشنی را به رمز و رازهای نهفته سریال نمی‌دهد.بنابراین ممکن است در میانه با انتظارات شما مطابقت آن‌چنانی نداشته باشد

فضای سرد آمیخته با شخصیت‌های افسرده با سرانجامی نافرجام هر یک بیننده را بیشتر به قسمت‌های بعدی سوق می‌دهد؛ اینکه چه تغییرات آب و هوایی قرار است اتفاق بیفتد با توجه به تحولاتی که بر روی ساختار میکروسکوپی ذرات /اتشفشانی  شروع شده است و آیا سرنوشت شخصیت‌ها با آمدن زن ناشناس تغییر خواهد کرد. این تغییر رو به خوشبختی است یا برعکس بدبختی‌های روز افزونی که می‌توانند به نابودی هر یک بینجامد.

SHARP OBJECTS مینی سریالی جذاب

آیا گریما موفق می‌شود خواهر گشمده‌اش را پیدا کند؟ اگر زنده باشد، پس در این مدت کجا بوده است، زیر خروارها ذرات خاکسترآتشفشانی و یا جایی دیگر که قرار نیست تا پایان سریال از آن آگاه باشیم.

همه چیز دست به دست هم داده است تا شهر آخرالزمانی وکی را عجیب‌تر از آنچه که هست، نشان دهد. شخصیت‌های داستان همگی از افراد پلیس، دانشمندان و یا تعداد کمی از مردمان محلی هستند. همین موضوع ذهن بیننده را مدام تهدید می‌کند که اگر تهدیدی جدی مثل بلای آسمانی و یا قدرت نابودگر زنی گمنام بر سر آن‌ها خراب شود، با چه سلاحی قرار است از خود دفاع کنند، آیا اهالی این شهر در آخر می‌توانند گرمای خوشبختی را بچشند یا سرنوشت همگی آن‌ها چیزی جز طعم مرگ نیست. همه این انتظارات و تعلیقات موجب شده مخاطب با دیدن قسمت اول برای قسمت‌های بعدی مشتاق شود و آن را دنبال کند.

اما در کل سریال کاتلا یک سریال جذاب و دیدنی با فضاسازی سورئالیستی از آتشفشان و خاکستر‌های سرد رخوت انگیز همراه با صدا گذاری هیجانی و بازی متبحرانه بازیگران است که برای روزهای سرد پاییزی خالی از لطف نیست، آن را دنبال کنید.

 

 

لینک های دانلود

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران