تحلیل و معرفی سریال و فیلم‌های‌ مطرح جهان

  • ژانر:کمدی, درام
  • کارگردان:Louis C.K
  • نویسنده:Louis C.K.
  • زبان:English
  • ستارگان:Louis C.K., Steve Buscemi, Edie Falco, Steven Wright
  • مدت زمان:67 دقیقه
  • امتیاز:8.5 از 14,650 رای
  • تاریخ انتشار:30th January 2016
horice-and-pete-poster

خلاصه داستان:

معرفی سریال Horace and Pete هوریس و پیت: نمایی از نیهیلیسم

هوریس و پیت به باری اشاره می‌کند که صحنه سریال است و همچنین دو شخص صاحب آن، هوریس (لویی سی.کی) و پیت (استیو بوسمی). آنها هشتمین هوراس و پیت هستند که این بار موروثی را اداره می‌کنند، که از 100 سال پیش وجود داشته. در واقع این یک نمایشی است که در آن صاحبان بار و مشتریان در مورد زندگی شخصی و کارهای روزمره خود با یکدیگر گفتگو می‌کنند و سال‌هاست یکدیگر را می‌شناسند. اما سریال Horace and Pete، یک سیتکام نیست. سریال هوریس و پیت در واقع شدیدا یک ملودرام خانوادگی است که یکی از ابتکاری‌ترین و نشاط‌آورترین تجربه در حوزه نمایش در سال‌های گذشته است.

هوریس مردی مطلقه در حدود 50 سالگی است که بار را از پدرش به ارث برده است. او آن را به همراه پیت (استیو بوسمی)، یک مددکار صمیمی اما مالیخولیایی که در یک اتاق کوچک در طبقه پایین زندگی می‌کند، اداره می‌کند و هر دو به طور مداوم توسط عموی خشمگینشان پیت (آلن آلدا) و مشتریانشان از پشت پیشخوان مورد تحقیر قرار می‌گیرند. اما این نمایش اصلاً مربوط به یک بار نیست، بلکه در مورد یک خانواده ناکارآمد پیر است که با گذشته و آینده خود دست و پنجه نرم می‌کنند. خواهر هوریس، سیلویا (ادی فالکو) می‌خواهد بار را بفروشد، در حالی که هوراس برای حفظ رابطه با دخترش آلیس (ادی برایانت) تلاش می‌کند.

 

لویی سی.کی یوجین اونیل‌وار سریال دراماتیک هوریس و پیت را خلق کرد

در همین حال، بارنشین‌هایی که استیون رایت، کورت متزگر، بانو جسیکا لانگ و دیگران بازی می‌کنند، موضوعات روز را تفسیر می‌کنند و انواع مختلف مشکلات را با خصوصیات خاص خود بررسی می‌کنند.. هنوز فکر می‌کنید سریال هوریس و پیت یک سیتکام است؟ قضیه این است که هیچکس نمی‌خندد. بعلاوه نمایش پر از کلمات رکیک است. یک نمایشنامه یوجین اونیل را تصور کنید، اما با کمی امید بیشتر، کمی تأکید بیشتر بر روی طنز و بسیاری از تلنگرهای حیله‌گرانه به اخبار روز به طور اساسی‌تر تا بتوانید با فضای سریال هوریس و پیت بیشتر آشنا شوید. در مورد ژانر سردرگمی وجود دارد، دو نامزدی این سریال برای امی آن را به عنوان هم درام و هم کمدی دسته‌بندی می‎کند، اگرچه حداقل موضع لویی سی.کی در این مورد روشن است – هشدار: این نمایش” کمدی” نیست. او در وب سایت خود اینطور نوشته است.

سریال Horace and Pete نه تنها از نظر روش‌های تولید و توزیع منحصر‌به‌فرد است، بلکه از لحاظ مفهوم هم تازگی خاصی دارد که نمی‌توان آن را به ژانر خاصی نسبت داد.

من نمی‌خواهم خیلی از اتفاقات رخ داده در سریال را اسپویل کنم اما داستان کاملاً متراکم است و هر قسمت در آن تاریخ خانواده هوریس را بررسی می‌کند. عمو پیت، یک نژادپرست و سکسیست واقعی که حداقل در هر قسمت شش جمله غیرقابل توجیه می‌گوید، نمونه‌ای زنده از میراث عجیب و غریب است که برادرزاده‌هایش با آن مواجه هستند. او نمادی از یک دوره گذشته است، چیزی که باید نادیده گرفته شود و به گوشه‌ای تاریک فرو رود، حتی اگر هوریس نتواند خودش به طور کامل او را تبعید کند.

هوریس و پیت با یکدیگر فامیل هستند، اما داستان پیچیده‌ای است که از برخی جهات کل نمایش را تنظیم می‌کند. روابط خانوادگی – و گریزناپذیر میراث آنها – یک موضوع اصلی است، که نمایش را به یک اثر بزرگ دیگر اونیل   – Long Day’s Journey Into Night پیوند می‌دهد. شخصیت‌های مختلف از همه طیف با صراحت درباره همه مسائل حساس زندگی – جنسیت، خشونت، نژاد، پول و بیماری‌های روانی – به روش‌های غیر منتظره و بدیع صحبت می‌کنند.

سیلویا موافق و خواستار فروش بار است، اما با ادامه سریال بینندگان بیشتر و بیشتر در مورد تاریخچه شخصی هوریس و اینکه چرا او پول فروش باررا نمی‌گیرد و به زندگی‌اش سر و سامانی نمی‌دهد، اطلاعات کسب می‌کنند.

اگر نمایش دارای ایراداتی باشد – مطمئناً کند است، و ساینده بودن عمدی شخصیت‌های آن گاهی اوقات ممکن است کارتونی به نظر برسد – فقط به دلیل منحصر به فرد بودن دیدگاه و بینشی که به نمایش در می‌آید، شایسته بخشش است. سریال هوراس و پیت از پالت بصری خاموشش به نفع خود استفاده می‌کند، با تمرکز بر ریتم مکالمه از پرگویی و خستگی جلوگیری می‌کند و با هر افشاگری غیرمنتظره و پیچش داستان تعلیق ایجاد می‌کند. قابل لمس و با اعتماد به نفس ساخته شده، هر قسمت دارای زمان اجرای کاملا متناسب با موضوع آن است این واقعاً شبیه چیزی نیست که قبلاً دیده باشید، لوئی سی.کی. یک نویسنده واقعی و منحصر‌به‌فرد است. او شما را با هر قسمت از این سریال عالی غافلگیر خواهد کرد.

بعد از دو قسمت اول، که طولانی و سنگین هستند، قسمت سوم کاملاً روی یک مکالمه بین هوریس و همسر سابقش سارا (با بازی لوری متکالف) تمرکز دارد. این اپیزود در قصه‌های در حال گسترش سریال فرو می‌رود، اما همچنین یک تجزیه و تحلیل شگفت آور 45 دقیقه‌ای از اشتباهات وحشتناکی است که مردم در زندگی شخصی خود مستعد مرتکب شدن هستند این یک تبلور از نگاه تلخ  انسان گرایانه، و گاه خشمگینانه غیر سیاسی جامعه است که در استندآپ‌های سی.کی هم ظاهر می‌شود – اینکه ما همه هیولا هستیم.

لویی سی.کی یکی از بهترین گروه بازیگران بزرگ اخیر را جمع کرده و به آنها ابزاری را داده است که شایسته آنها باشد. فقط چند مورد را مثال میزنم:

لوری متکالف: در اجرای یک قسمت به عنوان همسر سابق هوریس، نامزد دریافت جایزه امی شد و به راحتی می‌توان دلیل آن را فهمید. در یک مونولوگ گسترده و خارق‌العاده، که تا آنجا که من می‌بینم بدون بریدگی انجام می‌شود، او یک برخورد جنسی را توصیف می‌کند و هر کشف و لحظه‌ای کاملاً واقعی به نظر می‌رسد، گویی که تازه به یاد آورده است.

جسیکا لانگ: هر آنچه را که لمس می‌کند زنده می‌کند و من تقریباً هر آنچه را که در آن قرار دارد می بینم. همانطور که اخیراً در داستان ترسناک آمریکایی (و همچنین سفر طولانی روز در برادوی) شگفت انگیز بوده است، اما کار او در اینجا – به عنوان یک بارنشین کاریزماتیک – حتی بیشتر به یاد ماندنی است.

آلن آلدا: تماشای بازیگری او برخلاف تیپ همیشگی‌اش لذت بخش است. آلدا در اینجا به عنوان یک نژادپرست تند و زننده و بد‌دهن خرفت است. او یک کار کاملاً جدید ارائه می‌دهد – و این از بینش بالای سی.کی بود که این توانایی را در او دید

ادی فالکو: او قبلاً در تلویزیون نقش‌های بسیار خوبی داشته است، از جمله اخیراً به عنوان پرستار جکی. کاری که فالکو در اینجا انجام می‌دهد (بازی در نقش خواهر CK) تفاوت چندانی با نقض‌های دیگرش ندارد، اما به قدری با جزئیات و اصیل است که بیننده احساس می‌کند از نو متولد شده است.

استیو بوسمی: یک بازیگر برجسته در توانایی خود برای نشان دادن جنبه‌های متناقض پیت. آیا او یک شخص ضعیف و مظلوم است؟ یا یک سایکوپت وحشتناک …

Louis CK اساساً یک کار را انجام می‌دهد – پخش نسخه‌ای از خودش – اما این کار را خیلی خوب انجام می‌دهد. او کمی در هپروت، شنونده خوب و همراهی دوست‌داشتنی است.

سریال هوریس و پیت می‌تواند دوره‌ای باشکوه از تلویزیون مستقل را بشارت دهد. به احتمال زیاد، این یک ناهنجاری شگفت انگیز و عجیب خواهد بود. این تجربه ممکن است غیرمعمول باشد، اما ارزش این را دارد که فقط برای این واقعیت امتحان کنید که دیگر هرگز چنین چیزی وجود نخواهد داشت.

 

لینک های دانلود

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران