تحلیل و معرفی سریال و فیلم‌های‌ مطرح جهان

  • ژانر:درام
  • کارگردان:N/A
  • نویسنده:Hannah Fidell
  • زبان:English
  • ستارگان:Kate Mara, Nick Robinson, Dylan Schmid, Ashley Zukerman
  • مدت زمان:30 min
  • امتیاز:7.3 از 2281 رای
  • تاریخ انتشار: 2020
nickrobinson-in-ateacher

خلاصه داستان:

عشق ممنوع یک معلم در سریال a teacher

در مینی سریال a teacher کیت مارا و نیک رابینسون در نقش یک معلم و دانش آموز در یک رابطه خطرناک بازی می‌کنند. قبل از اینکه قسمت اول به پایان برسد، کلر ویلسون (کیت مارا)، معلم جوان درس انگلیسی در یک دبیرستان در تگزاس، در مورد جلسات تدریس خصوصی در یک غذاخوری محلی با یک دانش آموز هجده ساله، اریک واکر به همسرش دروغ می‌گوید. رابطه جنسی دورترین چیز از برنامه درسی آنهاست و به نظر می‌رسد که کلر در ابتدا قادر به دفع هورمون‌های واضح و رویاهای جنسی ناخواسته خود است. اما همانطور که پسر جوان را بیشتر به زیر بال و پر خود می‌برد و در موقیعت‌های مختلف به او کمک می‌کند، انکار جاذبه دوجانبه دشوارتر می‌شود و طولی نمی‌کشد که تدریس خصوصی از غذاخوری به صندلی عقب ماشینش منتقل می‌شود. بی‌قراری کلر در یک ازدواج راکد و درک نابالغ و ناامن اریک از مردانگی، سمی و خطرناک است. حتی در اوج شور و اشتیاق، آنها می‌دانند که این موضوع به خوبی خاتمه نخواهد یافت و البته حق با آنهاست. این بی شک یک عشق ممنوع است.

ateacher-poster

معرفی بهترین سریال‌های خارجی

سریال یک معلم، مجموعه‌ای از دروس ویرانگر را ارائه می‌دهد

تقریباً نیمی از سریال عواقب دردناکی را که هر دو دهه آینده با آن روبرو هستند را دراماتیزه می‌کند. معلم از نظر قانونی، شاگرد بیشتر از منظر روانشناختی، و هرکدام سعی می‌کنند بفهمند چه اتفاقی افتاده است و چگونه می‌توانند از شرم این رسوایی بیرون بیایند و زندگی خود را دوباره بسازند.

سریال “یک معلم” یک داستان خیالی است، اما تصویر سواستفاده و آسیب‌دیدگی برای بسیاری از جوانان واقعی است. هرگز برای یک فرد بزرگسال مورد اعتماد، درست نیست که از رابطه خود با یک فرد جوان استفاده کند. در پایان هر قسمت بینندگان به a-teacher-resources.com، وب‌سایتی که FX با همکاری سازمان ضد خشونت جنسی RAINN ایجاد شده است، هدایت می‌شوند.

هر اپیزود در حدود 30 دقیقه یا کمتر است، که از نظر تئوری برای یک داستان کوچک و صمیمی منطقی است. بدیهی است که برای فیدل (نویسنده) مهم است که نشان دهد چگونه این دو به تدریج در یک وضعیت ناسالم قرار می‌گیرند. سریال یک معلم می‌خواهد ما را درون زندگی دو شخصیت اصلی خود قرار دهد، که به خوبی توسط کیت مارا و نیک رابینسون مجسم می‌شوند.

این دو فرد آسیب دیده بیش از حد درگیر مشکلات مربوط خود هستند – کلر از ازدواج با اولین پسری که با او خوابیده بود (مت اشلی زوکرمن) ابراز ناراحتی می‌کند، در حالی که اریک احساس می‌کند مجبور است کارهای زیادی را برای مادر مجردش، سندی (ریا اینگرید کیلستد) و برادران کوچکترش انجام دهد. این نمایش می‌خواهد ما نیز شیفته گرمایی شویم که آن دو احساس می‌کنند، بنابراین هنگامی که اوضاع از هم بپاشد و آنها تشخیص دهند که مسئولیت واقعی آنها در همه اینها چیست، درگیری ما هم شدت بیشتری خواهد داشت.

سریال یک معلم

نیک رابینسون در دام نقش‌های تینیجری

نیک رابینسون به لطف لبخند پسرانه‌ای که به او در تعدادی از فیلم‌های نوجوان محور (پادشاهان تابستان، عشق، سایمون و همه چیز، همه چیز) کمک کرده، در سریال یک معلم، با 25 سال نقش اریک، یک نوجوان امیدوار، مسئول و جذاب را بازی می‌کند. دیدن تغییر او به شخصی که طبق مشخصات کلر ساخته شده و در جهت خشنود کردن او این تغییرات انجام می‌شود، بینش وحشتناکی در مورد روند تغییر یک نوجوان به یک موجود دست‌آموز دارد و رابینسون عملکردی جذاب و دلخراش را ارائه می‌دهد. او یک برادر بزرگتر دوست داشتنی و مسئول و دوستی شوخ‌طبع و همراه است و “یک معلم” در روندی جالب نشان می‌دهد که چگونه این خصوصیات توسط کلر در جلوه‌ای از تأثیرات گسترده یک رابطه آلوده می‌شوند.

نیک رابینسون

کمپین Me Too ادامه دارد

مینی سریال a teacher به مناطقی از کمپین Me Too که کدر باقی مانده است، می‌تابد. این داستان مربوط به کلر و اریک از اولین برخورد تا جریمه نهایی است، پرداختن به عواقب جبران ناپذیر تصمیمات غلط زندگی، در کمتر از چهار ساعت و نیم – در یک مینی سریال جریان دار. سازندگان تلویزیون باید اکنون بیشتر مراقب این طرح‌ها باشند و این نکته خوبی است. این به معنای حساسیت بیشتر نسبت به بازماندگان سواستفاده جنسی و یک الزام طولانی مدت برای آموزش بینندگان جوان در این مورد به جای استفاده از آن صرفاً به عنوان سرگرمی است. داستان‌هایی که می‌توانند به طرز دردناکی آموزنده باشند – یک دلیل خوب برای جلوگیری از تولیدات تکراری “معلم سکسی” و بی‌هدف هستند.

اریک نمی‌تواند خود را به عنوان یک قربانی بداند، زیرا اغلب اوقات، مردان قربانی، یا متهم به انگ زدن شده یا نادیده گرفته می‌شوند. کلر خود را به عنوان یک سواستفاده کننده نمی‌داند، او فکر می‌کند که برای اولین بار در تمام عمرش خواسته خود را در اولویت قرار داده است و در یک رابطه رمانتیک با رضایت طرفین است.

کلر (کیت مارا) ممکن است تنها، بی حوصله و منزجر از خود باشد، اما همانطور که کنجکاوی خود را در مورد دانشجوی کاریزماتیک خود اریک (نیک رابینسون) تا حد اغوا کردن او نشان می‌دهد واضح است که مرتکب یک تخلف بزرگ شده است که هیچ بهانه‌ای برایش موجه نیست.

سرانجام سریال یک معلم هدف خود را پیدا می‌کند، هنگامی که کلر(کیت مارا) و اریک (نیک رابینسون) دیگر از هم جدا شدند. کلر مطرود و دلشکسته است در حالی که در دانشگاه به اریک به عنوان یک قهرمان احترام می‌گذارند. فیدل با خردمندانه اجازه می‌دهد تا محاکمه‌ها و سر و صدای پاپاراتزی‌ها در خارج از صحنه، نمایش داده شوند. فیدل بیشتر نسبت به توجه به چگونگی تشدید جرایم جنسی و جنایت از سوی جوامع و سیستم عدالت کیفری و آشکار کردن راه‌های بی‌شماری که می‌تواند زندگی دو نفر را آلوده کند، علاقه دارد.

با کاوش در سه مرحله خاص از زندگی آنها – “رابطه” اولیه، عواقب وحشتناک، یک برخورد اتفاقی ده سال بعد – این مجموعه به بررسی خسارت ناشی از سو رفتار کلر و اثرات موج دار و بی سر و صدایی می‌پردازد که اریک در طول زندگی خود تجربه خواهد کرد. “یک معلم” یک مطالعه همه جانبه و فشرده درباره چگونگی عملکرد سو رفتار جنسی و صدمات آن است.

 

 

لینک های دانلود

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران