تحلیل و معرفی سریال و فیلم‌های‌ مطرح جهان

  • ژانر:اکشن, درام, تریلر
  • کارگردان:Brian Andrew Mendoza
  • نویسنده:Gregg Hurwitz, Philip Eisner
  • زبان:English
  • ستارگان:Jason Momoa, Isabela Merced, Manuel Garcia-Rulfo
  • مدت زمان:110 دقیقه
  • امتیاز:5.5 از 26,219 رای
  • تاریخ انتشار:20th August 2021
SweetGirl-فیلم-دختر-شیرین

خلاصه داستان:

فیلم دختر شیرین یک درام هیجانی از نوع اکشن است که با یک ایده قوی همراه است.  ایده به کمک شخصیت‌های قوی و ابر قهرمانی که به درگیری ‌های جذاب می‌انجامد، شیرین و دلچسب‌تر خواهد شد.

با کویین مدیا همراه باشید.

نقش اصلی فیلم بر عهده جیسون موموآ است. شاید یکی از عواملی که منجر به استقبال بیننده برای تماشای این فیلم شود، حضور موموآ به عنوان نقش اصلی است، او در سریال پرطرفدار تاج و تخت خوش درخشید، سریالی که بسیار غوغا کرد و با کسب جوایز متنوع طرفداران زیادی را به خود جذب کرد.

بنابراین مخاطب با دیدن چهره موموآ بر روی پوستر فیلم؛  بیشتر ترغیب می‌شود که این تریلر هیجانی را ببیند.

از طرفی برای موموآ فضای فراهم می‌شود تا بتواند به کمک موهای ژولیده و اندام تنومندش در صحنه‌های اکشن  مبارزات خوبی به نمایش بگذارد و از ماهیچه‌های قدرتمندش به درستی رو نمایی کند، البته که او در زندگی واقعی به ورزش جوجیتسو برزیلی سخت مشغول است. شاید همین موضوع باعث شده است تا موموآ انگیزه بهتری برای ایفای نقش در چنین صحنه‌هایی پیدا کند.

معرفی بهترین فیلم‌های آمریکایی

اما این صحنه‌های اکشن خونین بار برای خود فیلم و برای داستان چندان کارساز نیستند و وجود این همه صحنه اکشن کار خاصی در جهت پیشرفت داستان ندارد . حتی گاهی اوقات تماشای لذت بخش را از بیننده سلب می‌کند.

فیلم دختر شیرین به پشتوانه یک هسته عاطفی قوی شروع می‌شود و خیلی خوب و به موقع ذهن تماشاگر را به قلاب می‌‌اندازد. خانواده ری کوپر با بازی جیسون موموآ در حال از هم پاشیدن است. همسرش آماندا(آدریا آرجونا) با بیماری سرطان مبارزه می‌کند و دارای یک دختر 18 ساله‌ای به نام ریچل( ایزابلا مرسدس) هستند که با ورود یک داروی جدید به بازار امیدوار و خوشحال می‌شوند. اما این امیدواری طولی نمی‌کشد که مدیر عامل یک امپراتوری دارویی یا شاید مافیای دارویی به نام سایمون کیلی ( جاستین بارتا) از انتشار داروی مذکور که شاید می‌توانست جان آماندا را نجات دهد، ممانعت می‌‌کند.

فیلم خارج از مرگ با بازی بروس ویلیس

در ادامه فیلم با یک صحنه هیجانی رو به رو هستیم. یک تماس تلفنی نمادین به مانند پژواکی از صحنه برقرار می‌شود که در آن ری با روحیه درمانده و محروم از گرفتن دارو تلفنی با سیمون صحبت می‌کند و به او می‌گوید: “اگر همسرم بمیرد این حکم اعدام شماست، من همه شما را شکار می‌کنم و با دست خالی می‌کشم”

البته در ادامه فیلم  با صحنه‌هایی مواجه می‌شویم و بیننده با خوش قولی ری مواجه می‌شود و مرحله به مرحله عاملین مرگ همسرش را می‌کشد.

مثل همه فیلم‌های ماجرایی و انتقام جویی سر و کله یک گزارشگر پیدا می‌شود  که قصد دارد با ری به صورت مخفیانه مصاحبه کند. دخترش ریچل او را تا محل مورد نظر تعقیب می‌کند که در این هنگام گزارشگر توسط یکی از نیروهای مخالف کشته می‌شود و ری و دخترش به شدت زخمی می‌شوند.

در ادامه که ری تصمیم می‌گیرد به کمک دخترش ریچل انتقام همسرش را بگیرد. یک جورایی فیلم تمام می‌شود و یا مرگ قصه فرا می‌رسد. نیروی مخالف داستان با ورود یک قاتل (مانوئل گارسیا رولفو) که قصد دارد ری و دخترش را بکشد، قدرت کافی برای ایجاد هیجان و کشمکش داستان را ندارد. نیرویی که خیلی قوی نیست و قادر به ایجاد کشمکش و تنش در کل زمان فیلم نیست.

فیلم دستیار The Assistant

بنابراین ادامه فیلم در مقایسه با ابتدای فیلم از هیجان کمتری برخوردار است . فیلم دختر شیرین قصدش ابراز واکنش عاطفی از سوی تماشاگر است و با اینکه تمامی عناصر مثل وجود یک خانواده غمگین، تضاد پدر و دختری، یک ایده تقریبا جدید و یک راز برای کشف شدن دارد، اما ناموفق عمل کرده است.

همان طور که گفته شد، 30 دقیقه ابتدایی فیلم با هیجان و انگیزه خوبی آغاز می‌شود. اما متاسفانه در ادامه با وجود صحنه‌های اکشن زیاد و البته با فیلمبرداری روی دست بیشتر سعی کرده هیجان درگیری‌ها را بالا ببرد که تا حدودی موفق بوده اما مجموعا ادامه فیلم خسته و کسل کننده است.

دوباره در پرده سوم با یک چرخش خوبی مواجه هستیم که موجب غافلگیری تماشاگر می‌شود و آنجایی که اوج هیجان در صحنه‌های انتهایی اتفاق می‌افتد و جنبه حساسی از فیلم را به نمایش می‌گذارد که واقعا اگر نبود کل فیلم را بی معنا و بی محتوا می‌کرد. هر چند که خیلی دیر اتفاق افتاد اما بلاخره برای نجات فیلم دختر شیرین تا حدودی به موقع و درست عمل کرده است و آن هم برجسته کردن تلاش پدر و دختر برای از بین بردن نیروهای مخالف است که به همراه فیلمبرداری و البته کارگردانی نسبتا خوب برایان اندرو می‌تواند یک ساعت هیجانی را برای تماشاگر رقم بزند.

با تمامی این تفاسیر نمی‌توان گفت که با یک فیلمنامه قوی رو به رو هستیم. البته که ایده فیلم نامه  بسیار خوب بود. اما فیلم نامه برای تبدیل شدن به یک اثر ماندگار ضعیف است و به نحوی رد می‌شود.

بازی جیسون موموآ به عنوان قهرمان فیلم به نحوی انگیزه بخش فیلم بود اما اگر بخواهد این مسیر مبارزه را با اندام تنومندش در سایر فیلم‌ها ادامه دهد بهتر است که تجدید نظر کند و  با یک تغییر و تحول در بازی و نقش پذیری مسیرش را هموارتر کند.

 

 

 

 

لینک های دانلود

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران