تحلیل و معرفی سریال و فیلم‌های‌ مطرح جهان

  • ژانر:اکشن, کمدی, جنایی
  • کارگردان:Tanya Wexler
  • نویسنده:Scott Wascha
  • زبان:English
  • ستارگان:Kate Beckinsale, Jai Courtney, Stanley Tucci
  • مدت زمان:91 دقیقه
  • امتیاز:5.6 از 25,522 رای
  • تاریخ انتشار:23rd July 2021
فیلم-جولت-Jolt

خلاصه داستان:

 

فیلم جولت یک فیلم کمدی اکشن از نوع زنانه است که شاید بسیاری از حسرت‌های زنانه را جهت به رخ کشیدن قدرتشان در جامعه ّبرآورده می‌کند.

آیا شده به عنوان یک زن بخواهید خشم و خشونت خود را به صورت مرگبار بر سر اهالی یک ساختمان و یا بر سر یک دوره گردی که صدای گوش خراش بلندگویش شما را آزار می‌دهد، خالی کنید. اگر اینگونه هست، پیشنهاد می‌کنیم فیلم جولت را ببینید تا بسیاری از تخیلات ذهنی شما برآورده شود.

هر چند که رفتار خشونت آمیز برای زنان در محیط جامعه نادرست و نامناسب است. اما در این فیلم به بیننده اجازه می‌دهد تا در لذت خیالات خونین غرق شود و از این طریق می‌تواند بخشی از تجریباتی را که از سوی جامعه نفی می‌شود، تجربه کند.

فیلم جولت از قهرمانی مرگبار به نام لیندی با بازی کیت بکینسیل برخوردار است که از همان سکانس ابتدایی خود را به عنوان یک شخصیت منحصر به فرد به مخاطب معرفی می‌کند و گاهی می‌توان با او همذات پنداری کرد.

او از یک مشکل عصبی به نام اختلال کنترل تکانه به نام جولت رنج می‌برد که ناشی از عصبانیت اوست. مشکل عصبی او با ترکیبی از دوران کودکی آسیب‌زا، سال‌های انزوا، آزمایشات پیاده شده بر روی او و آموزش‌های نظامی تشدید یافته است و اکنون به یک ماشین جنگی ابر زن با مهارت‌های اجتماعی وحشتناک تبدیل شده است.

او از دوران کودکی از این نوع بیماری رنج می‌برد و وقتی حملات عصبی به او دست می‌دهد، به فکر قتل، کشتار و ضرب و شتم خونبار می‌افتد که برای خود او بسیار رنج آور و دردناک است. برای همین پزشکش یک درمان تجربی را طراحی می‌کند تا او بتواند در برخی از مواقع به مانند دیگران زندگی عادی و آرامی داشته باشد و همچنین شخصیت هنجار اجتماعی را تجربه کند.

تنها مهار و درمانی که برای خشونت‌های این زن در نظر گرفته می‌شود و می‌تواند گاهی به عنوان یک موجود هنجار اجتماعی در بین عموم زندگی کند، جلیقه‌ای از الکترود است که با اعمال شوک‌های الکتریکی می‌تواند، تا حدودی خیالات و اعصاب خود را آرام کند.

در ادامه داستان با صحنه‌های هیجان انگیز و البته کمدی‌واری مواجه می‌شویم که تا حدودی برای مخاطب سرگرم کننده است و دوست دارد بداند که نیروی ابرقهرمان یک زن تا چقدر می‌تواند ویرانگر یا کمک کننده باشد.

وقایع به گونه‌ای پیش می‌روند که لیندی باید به کمک نیروهای نهفته درونی به دنبال قتل حسابدار یک شرکت(جای کورتنی) بگردد. در این مسیر با  دو افسر پلیس به نام‌های ویکاورز و نوین (کاناواله و لارون کاکس) در تضاد قرار می‌گیرد و یک عمل دوگانه به طرز دلپذیری در طول فیلم شکل می‌گیرد.

درگیری‌های عجیب و غریب بین لیندی و ویکاورز صورت می‌گیرد که به عنوان یک زوج سرگرم کننده به خوبی می‌توانند، ادامه فیلم را برای بیننده هیجان انگیزتر کند.

شروع فیلم جولت شوکه کننده است و همراه با چاشنی‌های هیجانی خوبی پیش می‌رود. اما در ادامه این هیجان و کمدی همراه آن به کمرنگی پیش می‌رود. یعنی شاید بکینسیل به عنوان یک قهرمان زن بتواند جذابیت‌های خاص و خوبی را ایفا کند. مخصوصا در مقابل افسر پلیس ویکاورز که برای بیننده شیرین است اما حمل کردن بار کمدی فیلم یک مقدار از عهده بکینسیل خارج است ، شاید تا حدودی در زمینه پذیرش کمدی ناتوان عمل کرده است و یا ذاتا برای قبول نقش‌های کمدی ضعیف است.

فیلم نامه توسط اسکات واشا نوشته شده است، که ترکیبی از عناصر هوشمندانه، بی‌ادبانه و خام دستانه است. یعنی نیاز به دخل و تصرف بیشتری در شخصیت پردازی کاراکترها نیاز داشت، که واشر این کار را نکرده است یا شاید نتوانسته است.

کارگردانی وکسلر برای پیاده کردن صحنه‌های اکشن و برق آسا و کنش‌های زیبا شناختی خوب عمل کرده است. نورپردازی بسیار خوشایند پیش رفته است؛ درخشش نئونی صورتی در آپارتمان لیندی، یا ورود لیندی به یک باشگاه زیر زمینی که تنها با یک چراغ قوه روشن می‌شود؛ واهمه زیادی را برای قهرمان و بیننده ایجاد می‌کند که همه از مهارت‌های نورپرداز سخن می‌گوید.

در کل باید گفت که فیلم جولت سریع، اکشن و خنده‌دار است که برای ساعتی دور همی بودن با دوستان لذت بخش و دلپذیر است.

 

 

لینک های دانلود

مطالب پیشنهادی

نظرات کاربران